Vesmír

4. července 2007 v 15:12 | naricis |  •Vesmír
Vesmír je vše,co existuje - všechcen čas,prostor a veškerá hmota a mnohem více. Vesmír je neuvěřitelně veliký - Vzdálenost hvězd se měří na světelné roky (vdálenost kterou světlo uletí za jeden rok). Vesmír se skládá z nejmenších atomů,planet až po obrovské černé díry,galaxie. Vesmír není stále stejně dlouhý,široký,pořád se rozpíná a bude se rozpínat až po den,kdy se rozepne natolik,že se vlastní sílou zhroutí podobně jako hvězdy a začne se smrštovat až se z něj stane malá kulička,která byla při jeho vzniku. Je ale také možná,že se bude rozpínat vstále dál,až v něm budou jen černé díry,a zůstane všude tma a černo a nikde už nic nebude.....

Vesmír je starý cca. 15 - 20 miliard let,některé hvězdy jsou ovšem starší. Doposud se zdá,že vesmír podlehá celý stejným fyzikálním zákonům,kdo ví,jestli si to myslí cizí tvorové. Budoucnost vesmíru je ještě hodně vekliká,stejně jako budoucnost naší hvězdy - Slunce ovšem ta zmizí z vesmíru o hodně miliard let dříve,než zmizí celý vesmír. Existují ve vesmíru také jiné věci,než normální hmota ale také neviditelná hmota,možná takzvané bílé a červí díry. Všechno je v jednom nekonečném prostoru - Našemu vesmíru.
Galaxie
Pro zajímavost: Je možné,že existují i jiné vesmíry,které bohužel my nikdy nepoznáme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Věříš že je i jinde život než na naší Zemi?

Ano určitě! 64.6% (84)
Ano myslím že jo.. 16.2% (21)
Možná...ale spíš ne 10% (13)
Ne určitě ne 6.2% (8)
Ne a doufám že ani nejsou 3.1% (4)

Komentáře

1 baruša baruša | Web | 4. února 2008 v 15:10 | Reagovat

pls hlasuj pro nás ve sonbu odkázek máš na našem blogu pls pls pls moc tě prosíme jsme tam pod jménem emo_in_love pls budeš mít i diplomek u nás na blogu !!! kujíqujem !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama